Balance Line Anasayfa

SAĞLIKLI YAŞAMANIN 7 ALTIN KURALI


2 Kasım 2016

1- Duygularınızı anlatın     
Saklanan veya baskılanan heyecan ve duygular gastrit, ülser, bel fıtığı, bel ağrıları gibi hastalıklara yol açar. Zamanla, duyguların bastırılması ağır hastalıklara dönüşebilir. Diyalog, konuşmak ve anlatmak çok güçlü birer ilaç ve mükemmel birer terapidir.

2- Kararlı olun     
Kararsız kişi güvensiz ve endişe içinde olur. Kararsızlık, sorunları, endişeleri ve çatışmaları çoğaltır. Karar vermek, diğerlerinin kazanması için vazgeçmeyi ve avantajları kaybetmeyi kesinlikle bilmektir.     

3- Olduğunuzdan Farklı Yaşamayın     
Gerçeği saklayan, rol yapan, her zaman mutlu olduğu görüntüsü veren, mükemmel görünmek isteyen kişi tonlarca ağırlığı biriktirmektedir. Aldatıcı görünerek yaşamak kadar sağlık için kötü bir şey yoktur.     

4- Kabullenin     
Kendimizle barışık olmak sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Bunu kabul etmeyenler kıskanç, taklitçi, aşırı rekabetçi ve yıkıcı olurlar. Eleştirileri kabullenin. Bu bilgelik, akıllılık ve terapidir.     

5- Çözümler Bulun     
Olumsuz kişiler çözüm bulamazlar ve sorunları büyütürler. Üzülmeyi, dedikoduyu ve kötümserliği tercih ederler. Biz ne düşünüyorsak oyuz. Olumsuz düşünce, hastalığa dönüşen negatif enerji üretir.     

6- Güvenin     
Güvenmeyen kişi iletişim kuramaz, açık değildir, derin ve sağlam ilişkiler geliştiremez. Güven olmadan, bir ilişki de olamaz. Ne olursa olsun kendinize ve yaşama güvenin.     

7- Hayatı Özgün Yaşayın.     
Mizah. Kahkaha. Huzur. Mutluluk. Bunlar sağlığımıza güç verir ve daha uzun bir yaşam getirir. Mutlu kişi yaşadığı çevresini geliştirir. Mutluluk sağlık ve terapidir.

 


Sonraki Makale
BAHAR YORGUNLUĞU KABUSUNUZ OLMASIN!
Önceki Makale
YOGA İLE SIRT AĞRILARINI GİDERMENİN YOLLARI

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız yada üye olunuz.