Fonksiyonel Antrenman

Fonksiyonel Antrenman

FONKSİYONEL ANTRENMAN

Fonksiyonel antrenman, klasik olarak yapılan ve tek bir kas grubunun çalıştırılması yerine çok daha farklı bir yapıya sahip olarak, tek bir egzersizde çok fazla kas grubunun çalıştırılması esasına dayanmaktadır. Fonksiyonel antrenman, kişiye daha fazla kas hakimiyeti, daha fazla denge, daha fazla güç artışı, kasları daha farklı açılarda ve çeşitli olarak çalıştırılması, büyük ve küçük kas gruplarına güç dağılımında değişiklikler göstererek daha kısa sürede daha fazla verim almanızı sağlamaktadır.

Fonksiyonel antrenmanlar, günlük hayatın getirdiği yoğun iş temposundan minimum etkilenmenizi sağlamakla kalmayıp, normal yapılan antrenman sistemine göre % 50 – 60 oranında sakatlıklara karşı vücudunuzu daha fazla korumaktadır.

Fonksiyonel Antrenman Dersinin Faydaları :

 • Vücut dengesi ve kontrolü sağlar:
  Birden fazla hareketi aynı anda uygulamak beynimizin de eşzamanlı çok yönlü düşünebilme yetisini geliştirir ve günlük hayatta daha hızlı, çözüm odaklı ve işlevsel hareket ederiz.
 • Çeviklik kazanırız:
  Çabuk hareket eden, atik ve hızlı davranan bir takım arkadaşı oluruz. Gerek iş hayatında, gerekse özel hayatımızda tercih edilen bireylere dönüşürüz.
 • Vücut koordinasyonu sağlanır:
  Sağlam bir vücut koordinasyonu, günlük hayatta ve yine özel hayatınızda vazgeçemeyeceğiniz bir özellik haline gelecektir. Vücudun kontrolünü ele almak, özgüveninizi sağlamlaştırır.
 • Günlük hayatın bizlerden aldığı; itme, çekme, atlama, koşma, zıplama, fırlatma gibi becerilerinizi geliştirir.
 • En çok merak edilen soruya cevap olarak, bir hayli de kalori harcamanıza olanak sağlar. Egzersiz esnasında beyin fonksiyonlarının da devreye girmesi harcanan kaloriyi artırır.