MUTLU İNSANIN YAPMASI GEREKEN 8 ŞEY

MUTLU İNSANIN YAPMASI GEREKEN 8 ŞEY

Birçoğumuz için sabah saatleri hep acele ve telaş içinde geçer. Siz yataktan kalkmadan, saatinizin alarmı kalkmanız gereken zamandan sonra birkaç kez çalar. Ve günü yakalamak için koşturmaca başlar. Zamansızlıkta birçok şeyi unutur veya atlarız.

Sürpriz olmayacağı gibi, mutlu ve dingin insanlar sabahlarının keyfini çıkarma eğilimindedir. Güneş doğarken uyanarak yeni günün getireceklerini araştırırlar. Bu mutlu insanlar sabah ritüellerinde kaliteli, refah içinde bir yaşam duygusunu arttırarak günlük amaçlarını belirlerler.

Peki bu mutlu insanların sabah ritüelleri nelerdir?

  1. Güne şükrederek başlarlar. Bu şükür genel olarak yaşamdan memnuniyeti ve sevinci içerir.
  2. Güne sevgi ile başlarlar. Eşleri ile bu memnuniyet ve sevgiyi paylaşırken, her yeni sabahın yeni başlangıçlar, yeni fırsatlar ve umutlar demek olduğunu düşünürler.
  3. Dua ve meditasyon için zaman ayırırlar. Birçok mutlu insan, dua ederek yaradana şükreder, meditasyonla ise zihnini temizleyip sakinleştirerek iç huzuru sağlarlar.
  4. Okurlar. Mutlu insanlar kendilerine ilham veren kitaplar okurlar. Ayrıca gelişimlerine de bu okumayla katkıda bulunurlar. Güne yaratıcı notlar ve ilginç pozitif fikirlerle başlamış olurlar.
  5. Egzersiz yaparlar. Egzersizle beyin faaliyetlerini hızlandırıp mutluluğu hissetmemizi sağlayan serotonin ve dopamin salgısını arttırırlar.
  6. Kuvvetli ve dayanıklı beden mutlu olmaya bir nedendir. Ayrıca egzersizle yükselen enerjimiz gün içinde bizi çok daha dinamik yapar.
  7. Temiz hava alırlar. Sabah temiz havada bulunmak veya yapılan yürüyüş beyin faaliyetlerini hızlandırıp yaratıcılığı arttırır.
  8. Çevrelerindeki güzelliklerden zevk alarak bulundukları anın tadını çıkarırlar. Yaşanılan anın içindeki fark edilmeyi bekleyen detaylar bizi küçük mutluluklara götürür.