SAĞLIKLI YAŞAMANIN 7 ALTIN KURALI

SAĞLIKLI YAŞAMANIN 7 ALTIN KURALI

1- Duygularınızı anlatın  
Saklanan veya baskılanan heyecan ve duygular gastrit, ülser, bel fıtığı, bel ağrıları gibi hastalıklara yol açar. Zamanla, duyguların bastırılması ağır hastalıklara dönüşebilir. Diyalog, konuşmak ve anlatmak çok güçlü birer ilaç ve mükemmel birer terapidir.

2- Kararlı olun     
Kararsız kişi güvensiz ve endişe içinde olur. Kararsızlık, sorunları, endişeleri ve çatışmaları çoğaltır. Karar vermek, diğerlerinin kazanması için vazgeçmeyi ve avantajları kaybetmeyi kesinlikle bilmektir.

3- Olduğunuzdan Farklı Yaşamayın  
Gerçeği saklayan, rol yapan, her zaman mutlu olduğu görüntüsü veren, mükemmel görünmek isteyen kişi tonlarca ağırlığı biriktirmektedir. Aldatıcı görünerek yaşamak kadar sağlık için kötü bir şey yoktur.

4- Kabullenin
Kendimizle barışık olmak sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Bunu kabul etmeyenler kıskanç, taklitçi, aşırı rekabetçi ve yıkıcı olurlar. Eleştirileri kabullenin. Bu bilgelik, akıllılık ve terapidir.

5- Çözümler Bulun  
Olumsuz kişiler çözüm bulamazlar ve sorunları büyütürler. Üzülmeyi, dedikoduyu ve kötümserliği tercih ederler. Biz ne düşünüyorsak oyuz. Olumsuz düşünce, hastalığa dönüşen negatif enerji üretir.

6- Güvenin     
Güvenmeyen kişi iletişim kuramaz, açık değildir, derin ve sağlam ilişkiler geliştiremez. Güven olmadan, bir ilişki de olamaz. Ne olursa olsun kendinize ve yaşama güvenin.

7- Hayatı Özgün Yaşayın.    
Mizah. Kahkaha. Huzur. Mutluluk. Bunlar sağlığımıza güç verir ve daha uzun bir yaşam getirir. Mutlu kişi yaşadığı çevresini geliştirir. Mutluluk sağlık ve terapidir.